www.fidanavakado.com
 

 
 
05.02.2019'da guncellendi.

 

 
Mandalina Fidanları
 

Bahçe Tesisi İçin Önemli Bilgiler..Tıklayın

Primasol 

     Primasol Türkiyeye yeni giren bir erkenci Mandalina çeşididir. Satsuma gurubundandır. Earli'ile beraber hasat edilir kolay soyulabilen bir kabuğu vardır.   Devamı..... TIKLAYIN..

Eary-N

     Türkiyede Hasat edilen en erkenci çeşittir Primasol ile beraber hasat edilir. Çok verimli bir çeşittir yok denecek kadar az çekirdeklidir.Miho Wase'den  yaklasık 15-20 gun evvel ...  Devamı..... TIKLAYIN..

Miho Wase

   Erkenci Çeşitlerden birtanesidir. Okitsu wase'den önce, Early-N'den sonra hasat edilir. Kaliteli meyvesi olan bir satsuma üyesidir Genellikle çekirdeksizdir, meyve kabuğu kolay soyulur, sulu, tatlı meyvesi sıkı ...  Devamı..... TIKLAYIN.. 
 

Okitsu Wase

      Ağaçları güçlüdür. Mandarinler arasında en erkenci çeşitlerden biridir. Meyveler oldukça büyük ve yassıdır. Çekirdeksizdir, kabuğu kolayca soyulur ve şekerlidir.... Devamı..... TIKLAYIN.. 

                         

Ortanique

        Mandalina ve portakal melezlerine verilen "Tangor" adlı familyaya ait olan Ortanique, oldukça sulu bir meyvedir. Meyve ağırlığı olan 70 gram'ın %60'ını meyve usaresi oluşturur. Ağaçları oldukça verimli olan bu çeşit...... Devamı... TIKLAYIN..

W.Murkott

       Meyve kabuğu kırmızımsı turuncu, iç kısmı parlak turuncu renktedir. Geçci bir mandarin türüdür (Şubat-Mart döneminde olgunlaşır). Kendine....  

Devamı. TIKLAYIN..

Robinson

       Ağaçların dalları dikensiz, kırılmalara eğilimli, yaprakları mızrak biçiminde ve geniştir. Meyveler sapa bağlandığı noktada ufak bir boyuna sahiptir. Meyve kabuğu ince, pürüzsüz..   Devamı... TIKLAYIN..

Owari

         Owari mandalinası, Türkiye'ye ilk defa Japonya'dan Batum yoluyla doğu Karadeniz bölgesine girmiştir. Daha sonra, özellikle Ege Bölgesinde ekolojisine uygun sahalar bularak büyük alanlara    Devamı... TIKLAYIN..

Nova

        Soğuğa dayanıklı bir çeşittir. Ağaçları büyük, kuvvetli, parlak yapraklı, dikenli ve verimli bir çeşittir. Meyve kabuğu parlak, portakal renkli,    Devamı ...TIKLAYIN..

Dobasi Beni

 

     Agaclari gucludur. Turunçgil çeşitleri arasında soğuğa en dayanıklı çeşitlerden biri olarak bilinir. Genç ve güçlü dalları küçük dikenlere sahiptir.  Devamı... TIKLAYIN..

Orri

     Orr veya Orri olağanüstü tatlı bir geç sezon mandalinasıdır, ince kabuklu  çok lezzetli. Çoğunlukla çekirdeksizdir, bu çeşit Clementine çeşitleri   Devamı ...TIKLAYIN..
   

Mandalina Çeşitleri Sayfa 2..

Bahçe Tesisi İçin Önemli Bilgiler..Tıklayın

 

Yazışma Adresimiz: P.K:20 Erdemli-Mersin
ÜRETİM ALANI
Elvaniı mah. Sınır sokak TİEDAŞ sntrl yanı
Erdemli-Mersin
Telefon: 0532 4657460 Tel Fax ;0324 5444232
E-mail
fidan@erdemli-fidan.com


 

  

Bizi Tanıyın

Portakal Fidanları

Mandalina Fidanları

Limon Fidanları

Greyfrut Fidanları

Kumkuat Fidanları

Egzotik Tropik Fidanlar

 
 
 

 

 


 

 

Ana Sayfa / Fidan çeşitleri / Fidan Dikimi / Fidan Bakımı / Aşı nasıl yapılır / İrtibat Ulaşım
 Saksılı Meyveli Fidanlar / Turunçgil Anaçları / Egzotik, Tropik Fidanlar
Fidanlıktan Resimler / Ödeme Bilgileri / Online Fidan Satış
webmaster: ocak62@gmail.com
Erdemli -- 2014-29-Aralık